Platební karty NANO ochrana textilu Dárky Termo sedáky
NANO textil 500ml Konto Marek

3.ročník R-SPEKT Junior Cup Čerťáky

První červnový víkend jsme uspořádali již 3. ročník dětského rybářského závodu R-SPEKT Junior Cup Čerťáky 2017. Je to kaprařský závod, tedy lov na položenou s vlasovou metodou podle stejných pravidel jako mají dospělí. Závodu se zúčastnilo 20 dětí ve věku od 7 let do 13. Akce je věnována nejen rybařině, ale snažíme se vytáhnout děti od počítačů do přírody, proto pro ně je připraven i doprovodný program. Závod začal losováním sektorů a hned po něm děti s kapitány zahájili přípravu svých lovných míst na start závodu, který byl v pátek v 18 hodin. Děti chytaly celý víkend a to v pátek od 18 do 23 hodin pak měly noční klid a pokračovaly v sobotu od 6 ráno do 22 hodin. Poslední část závodu začala v neděli opět v 6 hodin a pokračovala do 12 hodin. Kapitáni byli jen jako doprovod a poradci, s pruty mohli zacházet jen děti, které se závodu zhostili velmi poctivě a od začátku do konce to byl velký boj o příčky nejvyšší. Navíc v sobotu jsme pro všechny děti připravili doprovodný program s firmou Fox. Na rybníky za dětmi dorazil Míra Kratěna s Hankou Lindnerovou, kteří dětem ukázali kouzla rybařiny a to nejen kaprařiny, ale i třeba vláčky.

Nakonec se za celý víkend ulovilo 74 kaprů a 1 amur o celkové váze 475,26 kg. Nejtěžší kapr vážil 12,54 kg a nejtěžší amur 7,99 kg. Na třetím místě skončil CT Neberou & Starbaits - Jan Sluka a Lucie Sluková, který zdolal 8 kaprů o celkové váze 50,29 kg. Druhé místo obsadil CT Tope Fish - Josef Holub a Tomáš Holub s taktéž 8 kapry, ale o celkové váze 60,91 kg. Celkovým vítězem se po velkém boji stal CT Čvachtíci - Viktor Zagorski a Vojta Wator, který ulovil nejvíce bodovaných ryb a to 12 kaprů o celkové váze 77,15 kg. Nejtěžší rybou závodu byl kapr týmu Big Fish - Aleš Kudláček a Ondra Kudláček o váze 12,54 kg. S celkového počtu 20 týmů se bohužel čtyřem nepodařilo ulovit bodovanou rybu, ale i tak to všichni brali sportovně a cenu za svoji snahu dostali všechny týmy.

V tomto závodě nejde přece tolik o vítězství, ale o to dostat děti z domovů do přírody a ukázat jim krásy rybařiny, Petrův zdar!